Вуйчо Ваньо би дузпата на Нефтохимик

ОFFNews 07 април 2017 в 19:30 3025 0

Пирин излъга 2:1 Нефтохимик в първия мач от плейофите. Двата тима излязоха в Благоевград в среща от втората осмица. В 20,00 ч. Ботев приема Монтана в мач от същата група.

Бургазлии откриха още в 6-ата минута чрез Иван Вълчанов. Малко преди края на първата част капитанът на домакините Юлиян Попев изравни след хубава атака, която го изведе сам срещу вратаря.

В 73-ата минута Иван Цветков донесе поредната победа на Пирин. Вучьо Ваньо вкара от дузпа след глупава игра с ръка на Яни Пехливанов.

Играчите от Бургас могат да съжаляват за две пропуска, като първият на Живко Петков преди почивката беше абсурден. Нападателят открадна топката от защитник на Пирин, остана сам срещу вратаря, мисли цяла вечност и стреля в аут.

Благоевградчани също изтърваха шансове, но през втората част. Станислав Костов и ветеранът Цветков нямаха шанс от добри позиции.