Вутов спаси Левски от резил срещу Гълъбово

OFFNews 19 септември 2017 в 21:31 2432 0

Гол в 111-ата минута на Антонио Вутов спаси Левски от исторически резил срещу Ботев Гълъбово в 1/16-финалите на турнира за Купата на България, игран на стадиона на Верея в Стара Загора.

21-годишният Вутов отбеляза победния гол за 1:0 след асистенция на Серджиу Буш във второто продължение на двубоя срещу добре организирания тим от Гълъбово, който е воден от Светослав Тодоров.

Мачът отново беше истинско изпитание за нервите на сините фенове, като за 90 минути редовно време, играчите на треньора Делио Роси не застрашиха нито веднъж вратата на домакините.

Играчите на действаха подредено в отбрана и бяха на път да докарат срещата до изпълнение на дузпи, в които можеха поднесат голямата изненада на старта на турнира.

Ботев Гълъбово – Левски 0:1

Голмайстор: 0:1 Вутов (111)

Ботев: Марин Орлинов, Антонио Георгиев, Димитър Трайков (78-Трайков), Емил Колев, Иван Винков (63-Халил), Пламен Коларов, Станислав Катранков, Цветелин Радев, Стоян Кижев, Илиян Капитанов (46-Неделчев), Иван Цачев
Треньор: Светослав Тодоров

Левски: Божидар Митрев, Холмар Ейолфсон, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Мики Орачев (46-Горанов), Антъни Белмонт, Жорди Гомес, Васил Панайотов, Алекс Боримиров (80-Кабрал), Антонио Вутов, Жуниор Мапуку (65-Буш)
Треньор: Делио Роси

Стара Загора, ст.: "Трейс Арена"
Съдия: Станислав Тодоров
Жълти картони: Цачев, Орлинов (Ботев); Горанов, Вутов, Найденов (Левски)