Защитник на Левски провокирал Божинов за саморазправа

OFFNews 27 ноември 2018 в 10:04 2107 0

За скандална ситуация след мача Левски - Ботев Враца (1:3) на “Герена” разказва “Меридиан Мач”, цитиран от Gol.bg. Според изданието защитникът на Левски Аймен Белаид е нахлул в съблекалнята на гостите и е опитал саморазправа със звездата на тима Валери Божинов.

Тунизиецът е връхлетял, докато врачани са празнували знаменития си обрат и се е нахвърлил с обидни думи към голмайстора на Ботев, разказали очевидци. Божинов и Белаид си разменили реплики още на терена преди това и съчетанието със загубата е отприщила агресията у Белаид.

Треньорът на вратарите на Ботев Илиян Василев обаче се намесил и изхвърлил Белаид от съблекалнята. Пропускът на Тиам от Левски в 65-ата минута пък накарал треньорът на гостите Сашо Ангелов пророчески да се обърне към скамейката и да обяви, че щом и такива удари не влизат, то врачани няма как да загубят.

14 минути по-късно Божинов вкара и втория си гол в срещата, а съименникът му Домовчийски окончателно реши изхода на мача.