Жестоко меле беляза мача Египет - Тунис

OFFNEWS 10 януари 2017 в 08:12 2911 0

Насилие беляза приятелския мач между Египет и Тунис - двама от върлите съперници на Черния континент.

На стадион "Интернешънъл" в Кайро домакините биха с 1:0, с гол на Маруан Мосхен в 90-ата минута, но по-интересното беше на трибуните и извън стадиона, където се стигна до сблъсъци между феновете и полицията.

Част от домакинската агитка издигна лозунг срещу президента на местния Замалек Мортада Мансур "Пуснете феновете, екзекутирайте Мансур".

Преди време той беше причината съдът да забрани най-радикалните фракции с аргумента му, че те са участвали дейно в протестите срещу властта. В сюблимния момент на бунта, който придоби антиправителствен характер, най-гневните започнаха да мятат бутилки и седалки и бяха атакувани и отблъснати от полицията.

За сметка на това в ложата бяха Алаа и Гамал - синовете на Хосни Мубарак, чиято доживотна присъда беше отменена.