Воложанина спечели два медала от турнира по художествена гимнастика в Бърно

OFFNews 16 октомври 2022 в 19:06 2294 0

Художествена гимнастика

Снимка БФХГ

Татяна Воложанина

Два сребърни медала във финалите на уредите спечели Татяна Воложанина от турнира по художествена гимнастика от веригата Гран При в Бърно (Чехия).

След като преди ден малко не достигна на българката за медал в многобоя, днес Воложанина заслужи сребърните отличия на обръч и топка.

На обръч националката получи оценка от 32.300 след подадена контестация от българския щаб, която беше уважена и трудността й бе вдигната с три десети, като първоначално оценката на гимнастичката бе 32.000.

На обръч Татяна Воложанина се пребори за среброто с оценка 30.750, независимо че допусна една неточност, а на лента не се получи изиграването на съчетанието й и тя остана на осмото място във финала с 25.150.

Всички пет златни медала - в многобоя и на четирите уреда спечели Екатерина Веденеева, която се състезава за Словения, но етнически е рускиня, родена на 23 юни 1994 година в Иркутск.