Атлетите ни завоюваха 5 медала от Балканиадата

OFFNews 15 февруари 2020 в 22:54 5300 0

Общо 5 медала спечелиха родните спортисти от 25-ата Балканиада по лека атлетика в зала за мъже и жени, която се проведе в турския град Истанбул.

Сребърни отличия завоюваха Милена Миткова (скок дължина), Митко Ценов (1500 метра), Станислав Станков (60 метра с препятствия), Тихомир Иванов (скок височина), а бронз спечели Йоло Николов (3000 метра).

Станков се доближи до личния си рекорд, който е 7.83 сек, а в Истанабул финишира за 7.88 сек. Той беше изпреварен единствено от турския хърделист Микдат Севлер, който се окичи с балканската титла със 7.83 секунди.

Иванов се справи с 218-сантиметровата летва в сектора за скок на височина, но над него се извиси Дмитри Никитин от Украйна с 224 сантиметра. Трети се нареди представителят на домакините Ачет Алперен също с 2.18 м, а на четвърта позиция със същото постижение остана Константинос Баниотис.

Ценов водеше дълго време бягането, но в последната обиколка беше изпреварен от двама състезатели, а точно на финала успя да се пребори за среброто.

На 60 метра при жените Инна Ефтимова пък завърши шеста във финала със 7.46 секунди. Балканска шампионка стана представителката на Израел Диана Вайсман със 7.36 сек.