Ивет Лалова стигна до финала в Берлин, Инна Ефтимова не успя да я последва

OFFNews 10 август 2018 в 21:30 3694 0

Първата дама на леката ни атлетика Ивет Лалова се класира за финала на 200 метра на европейското първенство по лека атлетика в Берлин. Българката завърши втора в първия полуфинал с време 22.65 секунди и директно си осигури място в битката за призовите места.

Бягането спечели Дина Ашър-Смит от Великобритания с 22.33 секунди. Златната медалистка на 200 м от Амстердам от преди две години демонстрира блестяща форма. Тя поведе рано и завърши с аванс пред останалите.

Ивет пък убедително се пребори за второто място след отлично бягане, което бе на много близо до най-доброто й постижение през този сезон - 22.63 секунди.

Другата българска представителка в тази дисциплина Инна Ефтимова не успя да стигне до финала, след като завърши на 7-о място в четвъртия полуфинал с резултат 23:62 секунди.