Йоло Николов спечели "Изпревари лифта"

OFFNews 30 юли 2017 в 16:10 3208 1

Снимка sportal.bg

Един от най-известните ни атлети в средните и дългите бягания в Йоло Николов спечели четвъртото издание на атрактивното състезание "Изпревари лифта".

При дамите първа е учещата в САЩ националка Милица Мирчевал информира Спортал . Тазгодишната напревара бе с джакпот от 3000 лв. Стартът по традиция бе на начална станция на лифта "Бай Кръстю" над Драгалевци, а финала е на горна станция.

Дължината на трасето под лифта е 1800 м със сборна положителна денивилация от 411 м и среден наклон от 24,4%. Второто трасе е с денивилация от 427 м и е дълго 2300 м и има среден наклон от 18,9%.

Най-изненадващо повечето от водещите състезатели предпочетоха да бягат по по-дългото трасе.

До финала при професионалистите бягащи за джакпота достигнаха 15 атлети. Победителят Йоло Николов финишира за 15,31 мин, което бе с 35 секунди по-слабо от времето на лифта, който всички преследваха.

При дамите Милица Мирчева даде време от 18,21 мин. Въпреки, че и тази година никой не изпревари лифта, организаторите раздадоха на първите трима при мъжете 1800 лв от наградния фонд. Мирчева пък получи 300 лв. В масовия старт до финала достигнаха 87 души, като с най-добро време бе Димитър Трапов от Гоце Делчев.