Тихомир Иванов стигна финала в скока на височина на Европейското първенство

OFFNews 16 август 2022 в 21:21 2770 0

Тихомир Иванов

Снимка БФЛА

България има своя финалист на провеждащото се в момента Европейско първенство по лека атлетика в Мюнхен. Това е Тихомир Иванов, който стигна до битката за медалите в дисциплината скок на височина.

Иванов преодоля 221 сантиметра от първия си опит и изравни най-доброто си постижение за сезона, записано на Балканиадата в Крайова по-рано това лято. През юни той също скочи 221 сантиметра от втори опит на румънска земя.

В първите си два скока в квалификационна група „Б“ в Мюнхен българинът нямаше проблеми и на 212, и 217 сантиметра.

Тихомир Иванов беше един от четиримата лекоатлети, които намериха място сред 12-те финалисти без да допуснат грешка в квалификациите.

Финалът в дисциплината скок на височина при мъжете на шампионата на Стария континент ще се проведе в четвъртък, 18 август.

Георги Начев пък не успя да преодолее квалификациите в тройния скок ден по рано. В серия "Б" 23-годишният българин направи най-добър опит от 16.04 метра и остана на седмата позиция.

За следващия кръг се класираха състезателите, които заеха първите шест места в двете квалификационни серии.