Великолепна Ивет Лалова стигна до първа победа на 100 метра за сезона

OFFNews 25 май 2019 в 22:01 10982 0

Първата дама на леката ни атлетика Ивет Лалова спечели първия си старт на 100 мерта за сезона, съобщава bgathletic.com. Българката финишира с време от 11.28 секунди в състезание за европейската клубна купа в испанския град Кастейон.

Лалова се състезава за турския ЕНКА вече десетилетие и за пореден път завоюва максимален брой точки за клуба от дисциплина на европейско ниво.

Втора след Ивет финишира Рейчъл Милър (Темс Валий-Великобритания) - 11.49 секунди, а трета остана Лорийн Базоло (Спортинг-Португалия) - 11.57 сек.

С постижението си на 100 м от днес Лалова излиза на второ място в европейската ранглиста за годината. По-бързо от нея това лято е бягала само Джоди Уилямс (Вбр) – 11.17 сек.

Ивет не се справи с норматива на 100 м за Олимпийските игри в Токио 2020 от първия си старт, както направи на 200 м. През миналата седмица Лалова бяга 22.55 сек на 200 м и извоюва квота в дисциплината за петата си Олимпиада. Нормативът в по-късия спринт е 11.15 сек.