Джон Хигинс отстрани Марк Алън по пътя си към 1/4-финалите в Крусибъл

OFFNews 23 април 2017 в 14:15 2516 0

Снимка worldsnooker.com

Джон Хигинс победи Марк Алън с 13-9 фрейма на 1/8-финалите на Световното първенство, което се провежда в шефийлдския театър Крусибъл.

Двамата демонстрираха игра от най-висока класа. Шотландецът все пак успя да извоюва победата, въпреки, че изоставаше в резултата с 2-5 след първата сесия.

Хигинс поведе с 9-7 в края на втората игра помежду им. В третата сесия Алън намери сили да стигне до 9-11, но в следващите две части не реализира нито една топка и легендарният шотландец си заслужи място на четвъртфиналите, където ще играе с Кайрън Уилсън.

По-рано вчера Дин Дзюнхуей победи сънародника си Лян Уенбо в един най-качествените и оспорвани мачове до момента. Първата щека на Азия срази съперника с 13-12 в невероятна демонстрация на изящен и ефикасен брейк-билдинг.

На четвъртфиналите Дзюнхуей ще срещне Рони О'Съливан, след като Ракетата отстрани световния шампион от 2005 година Шон Мърфи с 13-7.