Ракетата категоричен на старта на Мастърс-а

OFFNews 14 януари 2019 в 19:20 2505 0

Петкратният световен шампион Рони О'Съливан започна успешно кампанията си в тазгодишното издание на Мастърса в Лондон. Ракетата победи категорично с 6:2 фрейма световния първенец от 2015 Стюарт Бингам в своя 70-ти мач на Мастърса.

Това бе 53-ти успех за Гения от Чигуел в престижната надпревара по снукър. Мачът започна по-добре за по-младия от двамата англичани, който поведе след фрагментарни серии с 1:0. Отговорът на О'Съливан не закъсня и на почивката той дръпна с 3:1 на бърза ръка след поредици от 59, 96 и сенчъри брейк от 134.

След 15-минутната пауза 43-годишният представител на Великобритания продължи да доминира на зеленото сукно, доближавайки се на фрейм от успеха след нов сенчъри-брейк от 111 и 60. Бингам се опита да си тръгне с чест от двубоя и серия от 71 намали пасива му на три партии. Когато изглеждаше, че той ще прибави още един фрейм към актива си след брейк от 62, Рони се завърна на масата при 66 точки преднина за съперника и 67 на масата.

Ракетата разчисти и изравни резултата след поредния си халф-сенчъри брейк от 66, а фреймът бе решен по черната топка. О'Съливан показа по-здрави нерви и триумфира след 6:2. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу Райън Дей, който вчера надигра с 6-5 Джон Хигинс.

Ракетата е в търсене на рекордна осма титла от Мастърса, като за последно спечели надпреварата през 2017 година, побеждавайки във финала Джо Пери с 10:5. По-късно тази вечер един срещу друг излизат Динг Джунхуей и дебютантът Джак Лисовски.