Григор Димитров победи №2 в света Анди Мъри

OFFNews 29 март 2016 в 06:38 7690 1

Григор Димитров

Григор Димитров записа най-голямата си победа от близо година насам. Той се наложи над №2 в света Анди Мъри в третия кръг на турнира в Маями след обрат.

След два часа и 25 минути игра той надви шотландеца с 6-7(1), 6-4, 6-3.

Димитров не е печелил срещу играч от Топ 10 от месец май 2015 година, когато победи Стан Вавринка в Мадрид. Той няма победа срещу съперник, който е по-нависоко от него в световната ранглиста от януари 2016 г. Това е втората победа на българина над играч, който заема второто място в ранглистата от общо 13 такива мачове.

В момента Григор Димитров заема 28-ата позиция в класацията на Асоциацията на професионалните тесисисти (ATP). Най-доброто му класиране е №8 в света, през най-силната в професионалната му кариера досега 2014 година.

Това е третата победа на първата ни ракета срещу британеца - от общо 9 мача между тях досега. Предишната най-значима за българина беше на Откритото първенство на Австралия през 2015 г., когато българинът се наложи в четирисетов мач, завършил с резултат 4-6 7-6(5) 3-6 5-7.

„Ако трябва да бъда честен, просто играх по-добре във важните моменти днес. Имах няколко възможности и ги използвах.

Въпреки че загубих първия сет, запазих хладнокръвие. Трябваше да остана в мача и да бъда наистина съсредоточен. Мисля, че когато резултатът беше 3-1 в третия сет, знаех, че ще получа нов шанс, защото връщах добре, играех добре в ключовите моменти. Щастлив съм“, каза 24-годишният български тенисист след мача.

На осминафиналите Димитров ще се изправи срещу французина Гаел Монфис. Двамата ще се изправят за шести път в кариерите си един срещу друг. При предишните им двубои две от победите са били за Монфис.