Ивет Горанова ни носи трето злато от Минск

OFFNews 30 юни 2019 в 16:59 6096 0

Снимка Костадин Андонов/БОК

Каратистката Ивет Горанова спечели златото в категория до 55 килограма в дисциплината "кумите" на Европейските игри в Минск. В спора за златото 19-годишната ни представителка надви именитата съперничка Анжелика Терлюга (Украйна) с 4:3.

Преди това Ивет се справи с британката Ейми Конъл (2:1), туркинята Туба Якан (6:3), а на полуфиналите елиминира холандката Дженифър Варлинг със служебна победа (0:0, кикен).

Така тя донесе трети златен медал за България на Игрите в Минск. И трите титли бяха спечелени от представителки на нежния пол в бойните спортове.

Мария Оряшкова в самбото и Станимира Петрова в бокса също стъпиха на върха. България приключи игрите с 18 отличия - 3 златни, 7 сребърни и 8 бронзови. Лидер е Русия с общо 109 медала (44-23-42). И завърши на 16-о място в класирането по медали.

Вторите Европейски игри ще бъдат закрити тази вечер на стадион "Динамо" в беларуската столица.

Знаменосец на тима ни ще бъде шампионката в бокса Станимира Петрова.