Новият ни ансамбъл взе злато и сребро в Италия

OFFNews 09 април 2017 в 16:30 8270 0

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели още едно отличие от Световната купа в италианския град Песаро.

Този път момичетата на Весела Димитрова грабнаха сребърния медал на съчетанието с пет обръча в първия финал днес.

Грациите ни Симона Дянкова, Лаура Траатс, Елена Бинева, Мадлен Радуканова и Теодора Алексадрова получиха оценка 18.150 за изпълнението си, а оценката им за трудност бе 9.500. Италианките спечелиха златото с 18.700 точки, а ансамбълът на Китай остана трети със 17.900.

Вчера (8 април) ансамбълът ни спечели злато в многобоя на първото си по-сериозно състезание. Именно изиграването на съчетанието с пет обръча, за което получиха 18,700, помогна на грациите да се качат на най-високото стъпало на почетната стълбичка.

По-късно тази вечер е финалът на две въжета и три топки, за което в многобоя гимнастичките ни получиха 18,650.