Диего Шварцман спечели титлата в Лос Кабос

offnews 04 август 2019 в 12:31 2121 0

Аржентинецът Диего Шварцман спечели титлата на турнира от АTР 250 в град Лос Кабос, Мексико. Поставеният под №3 в схемата се наложи на финала над петия поставен Тейлър Фриц в два сета - 7:6 (6), 6:3 за точно 100 минути.

26-годишният Шварцман показа здрави нерви в първия сет, когато спаси три сетбола при резултат 6:5 в полза на Фриц. Аржентинецът вкара мача в тайбрек, а там също бе по-стабилен от своя американски съперник и се наложи с 8:6 точки.

Във втория сет аржентинецът пое контрол над събитията на корта и успя на два пъти да пробие начания удар на Фриц, като така стигна и до крайния успех с 6:3 гейма.

Това е трета титла в кариерата на Шварцман след успехите му в Истанбул през 2016 година и в Рио де Жанейро през 2018 г.

В турнира в Лос Кабос участие взе и българинът Григор Димитров. Хасковлията обаче приключи бързо участието си, като отпадна още във втория кръг от Гуидо Пея (4:6, 2:6).