Джокович започна с трудна победа защитата на титлата си в Мелбърн

OFFNews 20 януари 2020 в 15:34 1799 0

Сръбската суперзвезда в мъжкия тенис Новак Джокович започна участието си на турнира от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия с трудна победа в първия кръг над Ян-Ленард Щруф с 7:6 (5), 6:2, 2:6, 6:1.

Това е успех номер 69 за Джокера в Мелбърн. В следващата фаза настоящият носителят на трофея излиза срещу победителя от сблъсъка между Татсума Ито и Прайнеш Гунесваран.

Иначе днес Ноле изпита проблеми в първата част, в която пропусна сетбол при 5:2 от посрещане и трябваше да измъква сета в тайбрек.

Във втория сет Джокера стигна до ранен пробив за 1:0, след което играта му беше почти безгрешна и за 5:2, затваряйки частта след 6:2 гейма.

Щруф нямаше какво да губи в третата част и заигра по-спокойно, пробивайки на нула за 2:0, след което Джокович мигновено върна пробива и изравни резултата със сервиса си. Щруф отново проби за 4:2, а след това съумя да спечели подаването си. Нов пробив за 37-ят в света германец реши частта и мачът влезе в четвърти сет.

Тогава Ноле отново осъществи пробив още в първият гейм на четвъртата част. Сърбинът направи брейк още веднъж за 4:1, след което стигна безпроблемно до успеха си в мача.

Джокович приключи срещата с 44 печеливши удара на сметката си, 14 от които директно от сервис. Той направи и 28 непредизвикани грешки.

"Много съм щастлив да се върна тук. На този корт съм постигнал най-големите си успехи в кариерата, имам много спомени.

Щурф е много мощен тенисист, натиска топката здраво. Радвам се, че успях да го победя. Благодарности и за публиката, че остана да ни подкрепя въпреки късния час", каза Ноле секунди след победата.