Джокович започна защитата на титлата си в Шанхай с победа над Шаповалов

OFFNews 09 октомври 2019 в 17:04 1281 0

Световният номер 1 в мъжкия тенис Новак Джокович започна защитата на трофея си в турнира от сериите Мастърс в Шанхай с лесна победа над Денис Шаповалов.

Сърбинът се наложи с 6:3, 6:3 в двубой от втория кръг на надпреварата, продължил около 70 минути. Това беше трети успех от три мача за Джокера срещу Шаповалов, като и трите двубоя бяха през този сезон.

Сърбската суперзвезда проби противника си в осмия гейм и след това без трудности си взе подаването на нула, за да спечели безпроблемно сета.

Втората част започна равностойно, но в петия гейм отново Ноле стигна до пробив и в крайна сметка интригата бе тотално "убита". Сърбинът довърши своя противник с още един пробив в последния девети гейм.

В трети кръг Джокович ще се изправи срещу победителя от двубоя между Люка Пуй и Джон Иснър.