Федерер отстрани квалификант и продължава по план в Австралия

OFFNews 16 януари 2019 в 10:28 1087 0

Швейцарската легенда в мъжкия тенис Роджър Федерер победи квалификанта Даниел Еванс със 7:6, 7:6, 6:3 и се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем - Открито първенство на Австралия.

Maeстрото пропусна сетбол при 6:5 в първия сет, но в тайбрека навакса изоставане от 3:5 точки, за да поведе в резултата.

Във втората част той дръпна с ранен пробив, при 5:3 пропусна два сетбола при подаване на съперника, а след това Евънс успя да пробие и да изравни за 5:5. Последва нов тайбрек, в който шампионът взе бърза преднина от 3:0 точки и до края доминираше.

В третата част Федерер загуби само една точка на собствен сервис. Той поведе с 4:1 и до края нямаше проблеми да стигне до победата.

Това е 16-и пореден успех за швейцареца в Откритото първенство на Австралия, което спечели в последните две години. Маестрото допусна първи пробив в турнира, но все пак продължава напред без загубен сет, след като в първи кръг се наложи с 3:0 и над Денис Истомин.

Съперник на Федерер в трети кръг ще бъде победителя от мача между младия американец Тейлър Фритц и Гаел Монфис.