Григор Димитров подчини Вердаско в Барселона

OFFNews 24 април 2019 в 21:48 2322 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров постигна трудна, но сладка победа над испанеца Фернандо Вердаско с 6:2, 6:7 (4), 6:3 на старта на участието си на турнира в Барселона.

Двубоят от втория кръг на надпреварата на клей продължи цели 140 минути, а Григор можеше да затвори мача в два сета, но Вердаско спечели тайбрека. В третия сет Григор спечели четири поредни гейма и не изпусна инициативата до края.

В следващия кръг българинът, който преди година стигна до 1/4-финал в Барселона, ще се изправи срещу Николас Яри, който сензационно отстрани втория поставен в схемата Александър Зверев.

Двубоят е в ранния следобед в четвъртък, като е втори в програмата на корт "Pista Manuel Orantes", която започва от 12,00 часа.