Григор Димитров със специално видео за Откритото първенство на Австралия

OFFNews 07 януари 2019 в 15:06 4942 0

Официалният канал на турнира от Големия шлем Australian Open в сайта "YouTube" е подготвил специални видеа за играчите преди началото на надпреварата, сред които е и Григор Димитров.

Във визитката на хасковлията са включени кадри от страхотния 1/8-финален сблъсък миналия сезон с Ник Кирьос, който бе сред шедьоврите на турнира.

Българинът надделя със 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(4) и постигна третата си победа в четвъртия двубой срещу този съперник, от когото малко по-рано бе загубил полуфинала в Бризбън.

"Вълнувам се, всяка година се вълнувам. Винаги е специално усещането, когато идвам в Мелбърн. Всеки път е ново начало. Винаги съм се гордеел, че работя много и имам дисциплина за много неща, което наистина помага. Трябва да си непоколебим по всеки един възможен начин", казва Димитров във видеото.

Григор Димитров ще бъде поставен под номер 20 на Australian Open 2019, започващ на 14 януари. Той има да защитава 360 точки от стигнатия четвъртфинал миналата година, където именно Едмънд го спря.