Григор обърна Чилич пред Линдзи Вон в Париж

OFFNews 29 май 2019 в 20:56 4833 1

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем "Ролан Гарос" в Париж, след като отстрани Марин Чилич с 6:7 (3), 6:4, 4:6, 7:6, 6:3.

Така българинът ще се изправи срещу бившия шампион в Париж - Стан Вавринка в следващата фаза на надпреварата. Двубоят между двамата ще бъде в петък.

Пред погледа на американската суперзвезда в алпийските ски Линдзи Вон, Димитров и Чилич започнаха равностойно първия сет, като до 3:3 двамата печелиха подаванията си. Григор допусна пробив за 5:3, но след това се съвзе и доведе нещата до равенство в геймовете (5:5). Стигна се до тайбрек, в който българинът загуби подаването си за 4:3 в полза на Чилич, който беше безгрешен и взе сета със 7:6 (7:3).

През втората част до 4:4 нямаше пробиви, макар Димитров да имаше цели три възможности за това. Българинът все пак успя да вземе сета, като проби Чилич за 6:4 при третия си сет пойнт.

Третият сет също тръгна гейм за гейм, а всичко се реши с един единствен пробив. Той дойде за 4:3 в полза на Чилич при единствената му възможност за това в сета. При 5:4 Чилич затвори сета с гейм на нула за 6:4 и поведе в резултата.

Колкото повече продължаваше мача, толкова повече се вдигаше нивото на игра и на двамата състезатели около мрежата. Това си пролича съвсем ясно в четвъртия сет, в който зрителите на корта видяха серия от страхотни отигравания и от двамата състезатели.

Димитров и Чилич не даваха възможности на съперника си и съвсем логично се стигна до тайбрек. Гришо го спечели със 7:2 точки след серия от страхотни удари и бомбени сервиси.

Българинът се окрили в последната част и успя да направи пробив още в първия гейм. В седмия Григор направи нов такъв и поведе с 5:2 гейма. Чилич върна пробива, но в следващия гейм отново допусна такъв и така Димитров спечели последния сет с 6:3.

За Гришо това е първа победа срещу някой от Топ 20 в световната ранглиста от 13 месеца насам. За последно той има успех над Давид Гофен в Монте Карло през 2018 година.

15914

1

поп Дръвчо

30.05 2019 в 08:56

А какво общо има госпожица Вон с тениса? Освен че е нелоша кифла от вида дето традиционно наобикалят Григор?

Без никак да отричаме приноса и в нейния спорт, сигурно на такъв мач е имало поне 30 зрители, които са известни колкото нея.