Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Юлия Стаматова спечели титла в Гърция

OFFNews 17 ноември 2019 в 20:17 2444 0

Българската тенисистка Юлия Стаматова спечели титлата по двойки турнира в Хераклион (Гърция) с награден фонд 15 000 долара.

Във финалната среща Стаматова и партньорката й Ани Амирахян от Армения победиха вторите поставени Оана Гаврила от Румъния и Ноелиа Себелос от Боливия с 6:1, 4:6, 10:7 за 81 минути игра.

Това е втора за титла за Юлия от турнири по двойки за тази година и общо 11-а в кариерата в състезанията под егидата на ITF.

В същото време Димитър Кузманов достигна до финала на турнира в Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Втората ракета на България бе категоричен срещу Мирчеа-Александру Жекан на полуфиналите и го отстрани с 6:2,6:2, като по този начин записа четвърти пореден успех без загубен сет.

Съперник на българина във финала ще бъде топ поставения Херман Казанова от Аржентина.