Надал отнесе Пея и продължава напред в Ролан Гарос (видео)

OFFNews 31 май 2018 в 20:01 6753 0

Световният номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал бе убедителен във втория кръг на турнира от Големия шлем на "Ролан Гарос" и загуби едва четири гейма срещу Гуйдо Пея. Испанецът започна колебливо, но още в средата на първия сет пое контрол над събитията и затвори двубоя при 6:2 6:1 6:1.

Матадора имаше затруднения в първия сет, въпреки че резултатът не го подсказваше, а след това всичките усилия на 78-ия в света да се задържа в разиграванията и да опитва да е равностоен от основната линия не се увенчаха с никакъв успех.

Следващият противник на Краля на клея в трети кръг в Париж ще бъде доста удобен за него - Ришар Гаске, който няма победа в 15 мача с Надал и е спечелил само четири сета срещу него.

Други резултати: Алберт Рамос-Виньолас – Каспър Рууд 6-4 6-2 6-4, Борна Чорич – Томас Фабиано 4-6 6-2 6-1 6-1, Лука Пуй – Камерън Нори 6-2 6-4 5-7 7-6(3), Миша Зверев – Сергей Стакховски 6-3 6-7(0) 7-6(2) 6-1, Кайл Едмънд – Мартон Фукович 6-0 1-6 6-2 6-3, Кевин Андерсън – Пабло Куевас 6-3 3-6 7-6(5) 6-4.