Надал отново не даде сет и се класира за финала в Мелбърн

OFFNews 24 януари 2019 в 13:14 1188 0

Бившият номер 1 в световната ранглиста Рафаел Надал е първият финалист на турнира от Големия шлем - Открито първенство на Австралия. Матадора победи с 3:0 сета гръцката сензацията в надпреварата Стефанос Циципас, в отделните части 6:2, 6:4, 6:0.

До момента в турнира испанецът остава единственият тенисист без загубен сет. Това се случва за първи път в кариерата му в тази надпревара. Освен това Надал загуби само 12 точки на свой сервис за целия мач.

Два пробива осигуриха на Матадора спечелването на откриващия сет – 6:2. През втората част Циципас успя малко да изравни играта и интригата се запази до 4:4, след което Надал записа страхотна серия от 8 последователни гейма, които му осигуриха победата.

Испанецът очаква в спора за трофея Новак Джокович или Лука Пуй, които играят в петък.

"Разбира се, че Ноле е фаворитът. Той е бил в подобна позиция много пъти спрямо Люка, за когото това е първи такъв мач.

Пуй е сред играчите с огромен потенциал. Новак е изумително стабилен, но всичко може да се случи," каза Надал веднага след победата.