Рафа Надал се измъчи, но отстрани Ник Кириос от Уимбълдън (видео)

OFFNews 04 юли 2019 в 21:59 1895 0

Бившият световен номер 1 в мъжкия тенис Рафаел Надал се класира за третия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", след като победи с 6:3, 3:6, 7:6(5), 7:6(3) Ник Кириос.

Двубоят на централния корт в Лондон продължи малко над три часа и бе изключително качествен, като предложи серия от страхотни изпълнения и борба до последна точка.

В първия сет Надал взе предимство заради ранен пробив, но във втория сет ролите се размениха и Кирьос изравни. В третата и четвъртата игра до пробиви не се стигна и се наложи изиграването на два тайбрека, в които Надал бе безпогрешен и спечели.

С този успех Надал вече води с 4:3 в преките срещи с Кириос през годините. Той взе реванш от него за загубата си на Уимбълдън през 2014. Надал има и положителен баланс срещу следващия си съперник - Цонга.

Той води 8:4 срещу френския тенисист. Двамата обаче не са се срещали от 2015 година. Цонга е спечелил единствения им двубой на тревни кортове - в Куинс през 2011.