Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Руснакът Медведев спечели Sofia Open

OFFNews 10 февруари 2019 в 19:23 1719 0

Руският тенисист Данийл Медведев е шампион в четвъртото издание на Sofia Open. На финала поставеният под номер 3 в основната схема руснак победи с 6:4, 6:3 Мартон Фучович от Унгария за 81 минути игра и оправда прогнозите, че е фаворит в срещата.

Това е четвърта титла в неговата кариера и първа за сезона. По пътя към трофея в София Медведев загуби само един сет – в първия си мач срещу холандеца Робин Хаасе.

Мартон Фучович по време на церемонията по награждаването.

Триумфът осигури на Медведев, който ще навърши 23 години в понеделник, 250 точки за ранглистата, където той ще остане на 16-то място. Освен това той ще получи чек за малко над 90 000 евро.

Финалистът Фучович приключи надпреварата със 150 точки и близо 50 000 евро.