Силен Григор стигна четвъртфинал в Шанхай, чака Надал

OFFNews 12 октомври 2017 в 08:39 6486 1

Григор Димитров чака нова среща със световния номер 1 в тениса Рафа Надал. Двамата ще играят четвъртфинал в Шанхай, ако Матадора се справи днес с италианеца Фонини. Миналата седмица двамата играха полуфинал в Пекин. Рафа би в три сета.

Това стана възможно, след като Гришо победи тази сутрин поставения под №10 американец Сам Куери с 6:3 и 7:6 (3). Иначе българинът не спечели лесно. Той проби в четвъртия гейм съперника още при първата възможност. И въпреки няколко обрата не допусна изненада и затвори първия сет.

При втория сет двамата си размениха рано по един пробив. После всеки взимаше сервиса си и се стигна до тайбрек. Там Гришо първи допусна минипробив, но после беше безжалостен.

Поставеният под №6 Димитров вече има 3 победи от 3 мача срещу Куери досега - 6:3, 6:2 във Вашингтон през 2013 година и 4:6, 6:3, 6:4 в "Куинс Клъб" в Лондон през 2015.

Припомняме, на старта в тазгодишното издание на "Мастърс"-а в Шанхай Димитров отрази 3 мачбола и победи драматично след тайбрек в третия сет друг представител на САЩ - Райън Харисън.

12416

1

IBL IBL

12.10 2017 в 09:51

Това момченце, май най-сетне започва да пораства! Само така - пожелавам му да достигне потенциала си и да осмисли кариерата си на четвъртфинала и след това. ;)