Тотален крах: Григор Димитров допусна обрат от квалификант и изхвърча от Уимбълдън

OFFNews 01 юли 2019 в 21:47 4603 0

Григор Димитров записа ново болезнено поражение. Този път българинът отпадна още в първия кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", след като допусна едва втория обрат от 2:0 до 2:3 сета в своята кариера, отстъпвайки срещу 85-ия в света Корентен Муте с 6:2, 6:3, 6:7 (4), 3:6, 1:6.

Българинът сервираше за победата при 2:0 сета и 6:5 в третата част, но допусна пробив, загуби тайбрека и в последните два сета взе едва 4 гейма срещу 20-годишния си опонент.

Французинът набра инерция и започна да доминира с пробив за 3:2 в четвъртата част, което му беше достатъчно да вкара мача в пълния му формат. В петия сет Димитров се срина. Муте поведе 4:0 и реализира най-голямата си победа.

Това е втора поредна година, в която Димитров отпадна на старта в Лондон. Преди 12 месеца той беше победен на същия стадий от швейцареца Стан Вавринка.

Днешният ден бе белязан и от още няколко подобни изненадващи резултати като турнира напуснаха също Александър Зверев и Стефанос Циципас. Наоми Осака пък изхвърча от "Уимбълдън" при жените.

За разлика от Гришо, световният номер 1 и актуален носител на трофея от Лондон Новак Джокович започна участието си в тазгодишното издание на турнира с чиста победа на Филип Колшрабейр.

Сърбинът се наложи с 6:3, 7:5, 6:3 след малко повече от два часа игра и постигна 11-та победа от 13 мача срещу Колшрайбер. Съперник на Ноле във втори кръг ще бъде американецът Денис Кудла, който се наложи също в три сета над Малек Джазири - 6:4, 6:1, 6:3.

Далеч по тежка беше победата за друг сърбин - ветеранът Янко Типсаревич, който успя да измъкне петсетов мач от Йошихито Нишиока - 6:4, 6:7(2), 6:2, 5:7, 6:2.