Виктория Томова си уреди среща със Серина

OFFNews 03 юли 2018 в 05:23 2593 0

Най-добрата ни тенисистка в момента Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира от Големия шлем “Уимбълдън” в Лондон.

23-годишната софиянка, която премина през ситото на квалификациите и дебютира в основната схема в Лондон, победи на старта чехкинята Тереза Смиткова със 7:6 (3), 6:1 за 80 минути игра.

Българката направи пробив в петия гейм на първия сет, след което поведе с 4:2. Съперничката й си върна пробива в десетия гейм, изравнявайки за 5:5. Двете загубиха подаванията си в следващите два гейма и така се стигна до тайбрек. В него Томова взе аванс с 5:0 и го спечели със 7:3 точки.

Във втория сет българката изцяло доминираше. Тя поведе с 5:0, след което затвори срещата с втория си мачбол.

Във втория кръг на турнира 135-ата в световната ранглиста българка ще играе срещу седемкратната шампионка и бивша номер 1 в света Серина Уилямс (САЩ). 36-годишната американка победи Аранча Рус от Холандия със 7:5, 6:3 за 87 минути.