Талантът на Еврофутбол Василики Кадоглу с титла на 1500 метра свободен стил

OFFNews 18 юли 2019 в 17:56 4566 0

Спортният талант на Еврофутбол Василики Кадоглу, триумфира с титлата на 1500 метра свободен стил от завършилото в неделя Държавно лично отборно първенство по плуване за мъже и жени на басейн "Диана" в столицата.

16-годишната варненка заедно със съотборничките си в "Астери" Гергана Стоянова, София Христова и Петя Бонева завоюва златото и в щафетата 4х200 м свободен стил, а на 4х100 метра съчетано грабнаха сребърните отличия.

Припомняме, че друг талант на Еврофутбол - Светлозар Николов също може да се похвали с успех от първенството, след като грабна титлата на 200 метра съчетано плуване.

Тогава още един спортен талант в плуването – Георги Цурев, се поздрави с два сребърни медала от шампионата. 17-годишният състезател на варненския "Астери" е 2-ри на 100 метра гръб с 58.22 сек., както и на 200 м гръб с 2:07.16 мин. Георги финишира 5-ти на 50 метра свободен стил с 24.58 сек.