Хебър отново не победи в Шампионската лига

OFFNews 12 януари 2023 в 21:29 2525 0

Волейбол

Снимка Официален сайт на Хебър

Волейболистите на Хебър допуснаха поредно поражение

Отборът на Хебър отстъпи пред германския Берлин Волейс с 0:3 (20:25, 16:25, 20:25) като домакин в зала „Васил Левски“ в Пазарджик в среща от петия кръг в група „В“ на Шампионската лига по волейбол за мъже.

Поражението бе пето поредно за българския първенец в европейската клубна надпревара.

Старши треньорът на пазарджиклии Камило Плачи избра в титулярния състав да започнат: Александър Туш, Якопо Масари, Тодор Алексиев, Симон Хирш, Виктор Йосифов, Илия Петков и либерото Теодор Салпаров. Като резерви в хода на срещата се появиха Добромир Димитров, Мартин Симеонов, Трифон Лапков и Иван Латунов.

Хебър оказа най-сериозна съпротива на Берлин Волейс в първия гейм. Гостите поведоха с 4 точки в началните минути, Хебър намали до 9:10 и впоследствие изравни при 14:14 след ас на Виктор Йосифов. Домакините успяха да поведат с точка при 15:14 след успешна блокада на Илия Петков, а после и при 16:15, но Берлин Волейс отново се откъсна за 21:17 и спечели с 25:20.

Германският шампион имаше по-голямо превъзходство в следващите два гейма. Във втория Берлин Волейс бе водещ в резултата през цялото време и ликува след 25:16, а в третата част домакините поведоха с 8:7, но след серия от 6 поредни точки гостите обърнаха до 13:8 и нямаха проблем да приключат мача при 25:20.

Най-резултатни за Хебър бяха Виктор Йосифов със 7 точки, Тодор Алексиев, Симон Хирш и Якопо Масари с по 5.

За Берлин Волейс Марек Шотола реализира 20 точки.

В следващия, шести кръг от груповата фаза на турнира на 25 януари тимът на Хебър ще гостува на Халкбанк в Турция, а Берлин Волейс ще приеме полския Алурон Варта.