Мечтан старт за волейболистите ни в Япония

OFFNews 08 юни 2018 в 15:31 6831 0

Мъжкият национален отбор започна по мечтан начин третия турнир от Волейболната лига на нациите в Осака, Япония. "Лъвовете" надиграха домакина на надпреварата с 3-0 гейма (25-14, 25-21, 29-27). Най-оспорван се оказа третият гейм, в който резултатът беше равен до 27-27.

Сервис в аут на японците отново даде точка аванс на волейболистите ни за 28-27, а при последвалото разиграване състезателите водени от Пламен Константинов показаха отлична игра в защита и след мощна атака на Валентин Братоев стигнаха до третия си успех в Лигата.

По-рано днес Полша се справи с Италия с 3-2 (25-17, 21-25, 25-17, 29-31, 15-10).

В събота от 6:40 ч.сутринта българско време „трикольорите“ излизат срещу Италия. Срещата ще бъде предавана пряко на фейсбук страницата на Max Sport 1.

От 15 до 17 юни сблъсъците от най-комерсиалната надпревара се пренасят във Варна, където националният отбор ще очаква гореща подкрепа от емблематичните фенове в морската ни столица.

Тогава в зала „Конгресна“ в Двореца на културата и спорта волейболистите ни се изправят срещу олимпийския шампион Бразилия, триумфиралия на Евроволей 2015 в София Франция и бронзовия медалист от последното издание на Световната лига Канада.