Националите ни не успяха да се противопоставят на Бразилия

OFFNews 22 юни 2019 в 09:30 1652 0

Снимка fivb.com

Националният отбор по волейбол загуби от олимпийския шампион Бразилия с 1:3 (20:25, 25:21, 19:25, 14:25), в първия си мач от турнира в група 16, от четвъртия уикенд на Волейболната лига на нациите в град Куияба.

Победата бе девета за Бразилия, която бе представена с основния си състав на домашния турнир в Куияба. Така "селесао" продължава успешния си ход в Лигата и заема втора позиция във временното общо класиране с 1 загуба и 25 точки. Волейболистите на България запазват 12-о място в таблицата със 7 загуби, 3 победи и 8 точки.

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Розалин Пенчев, Мартин Атанасов, Теодор Тодоров, Светослав Гоцев - Владислав Иванов-либеро.

Официален дебют в мача направиха двама български състезатели – Радослав Парапунов и Пламен Шекерджиев.

Тимът на България се бори, но успя да вземе само гейм на олимпийските шампиони. Обновеният състав на „лъвовете“ показа потенциала си във втората част, когато не остави шансове на домакините. Родните представители дръпнаха в началото с 5:2, продължиха да диктуват играта, като на второто техническо прекъсване водеха с 16:13. Домакините успяха да намалят пасива си до 18:19 и правеха всякакви опити за обрат. Нашите обаче устояха на всички атаки и се наложиха с 25:21, а с това спечелиха гейма. В другите части на срещата домакините имаха водещата роля и спечелиха мача с 3:1 гейма.

С най-голям актив за България бе Цветан Соколов с 14 точки (48% ефективност в атака). Розалин Пенчев завърши с 12 точки в мача (2 блока, 3 аса, 32% ефективност в атака). Теодор Тодоров отбеляза 5 успешни блокади и завърши с 9 точки. Реализатор за победата на Бразилия стана Йоанди Леал с 15 точки. Рикардо Лукарели добави 13 точки за успеха.

На 23 юни България ще играе срещу Русия, която по-рано тази нощ надигра Германия с 3:1 гейма, докато олимпийските шампиони ще спорят с Бундестима. Срещите са съответно от 00,00 и 03,00 часа българско време през нощта.