Националите по волейбол допуснаха четвърта загуба в Лигата на нациите

OFFNews 08 юни 2019 в 13:18 2288 0

Националите по волейбол записаха четвърта загуба от четири мача в Лигата на нациите. Този път "лъвовете" отстъпиха пред световния шампион Полша с 1:3 (25:22, 19:25, 25:27, 20:25). Преди това възпитаниците на Силвано Пранди паднаха още от Португалия на два пъти, както и от китайците вчера.

Тодор Скримов получи травма на десния глезен и беше заменен принудително от Николай Пенчев в средата на първия гейм, в който "трикольорлите" дръпнаха с 15:12 и запазиха преднината си до края, за да поведат в резултата.

След равностойно начало на втората част Полша направи три поредни точки, за да поведе с 13:10, а след това увеличи аванса си до 20:15 по пътя си към изравняването на резултата.

Ключова за изхода на срещата се оказа оспорваната трета част, в която българите пропуснаха два геймбола при 24:23 и при 25:24, когато дори Пенчев можеше да затвори частта при контраатака, но беше спрян от блока на съперника. В последствие световните шампиони стигнаха до отбар след три последователни разигравания.

В четвъртия гейм поляците доминираха. Те поведоха рано с 8:3, а в последствие увеличиха преднината си до 12:6. Българите съкратиха пасива до 13:16, но нова серия от три поредни точки предреши нещата в полза на съперника.

Така "лъвовете" остават на 13-о място във временното общо класиране на Лигата с едва 1 победа, 4 загуби и 3 точки. "Дружина полска" пък е 7-а с 3 победи, 2 загуби и 8 точки. Утре (9 юни), в последните мачове на турнира, "лъвовете" ще играят със силния тим на Франция. Двубоят е от 11:00 часа българско време.