САЩ нанесе звучен шамар по амбициите на волейболистите ни

OFFNews 22 септември 2018 в 22:13 2836 0

Снимка volleyball.bg

Националният ни отбор по волейбол загуби от САЩ с 0:3 гейма (20:25, 20:25, 18:25) среща от Група G и почти загуби шансове за класиране в Топ 6 на световното първенство.

Състезателите на селекционера Пламен Константинов се нуждаят от чист успех утре срещу Канада и много благоприятни резултати, за да продължат в следващата фаза на надпреварата.

Двубоят заочна равностойно точка за точка до 4:4, след което американците лека полека дръпнаха с 8:6 при първото техническо прекъсване. При 12:9 за "янките" Пламен Константинов взе прекъсване и след това със силен сервис Тодор Скримов намали до 13:11, но въпреки всичко разликата от три точки бе възстановена за втората техническа пауза - 16:13. Разликата нарасна до четири точки при 19:15, а до края на гейма "янките" нямаха проблеми и го спечелиха с 25:20.

Американците дръпнаха в началото на втория гейм с 6:4 след атака на Тейлър Сандър. Първото техническо прекъсване дойде при 8:6. Атака на Аарън Ръсел вдигна разликата до 5 точки при 11:6. Тейлър Сандър Атакува за 17:10. Ас на Тодор Скримов върна надеждите на България - 15:19. Николай Пенчев атакува мощно за 19:22. Джон Спероу взе прекъсване, след което Никой Пенчев би сервис в аут - 19:23. Пламен Константинов също взе прекъсване за България. Атака на Тодор Скримов по блокадата и 20:23. Матю Андерсън изведе САЩ до геймбол при 24:20 с атака по диагонала от зона 4. Тейлър Сандър заби ас и американците спечелиха втората част с 25:20.

Американците набързо поведоха с 2:0 в третата част, но този път "лъвовете" показаха зъби, обърнаха за 4:3, след което поведоха с 8:6 при първото техническо прекъсване. В няколко ключови ситуации момчетата на Пламен Константинов допуснаха грешки и така второто техническо прекъсване в частта дойде при аванс от 16:13 за "янките". До края американците не изпуснаха инициативата и затвориха мача с 25:18.