Словения ни показа вратата на Евро 2019

OFFNews 22 септември 2019 в 00:09 1974 0

Националите по волейбол приключиха безлично участието си на европейското първенство.

В мач от осминафиналите воденият от селекционера Силвано Пранди отбор загуби 1:3 (27:25, 17:25, 16:25, 17:25) от Словения в пълната зала в Любляна. Българите показаха игра само в първия гейм, след което се сринаха и бяха напълно безпомощни срещу вдъхновените домакини.

Сривът настъпи при 5:1 за България във втората част. Последва поредица от точки за домакините и Словения на свой ред поведе с 8:6. Домакините продължиха да натискат и увеличиха преднината с цели 8 точки при 18:10. До края на гейма словенците не позволиха противодействие и наложиха волята си с 25:17, а с това изравниха резултата 1:1 гейма.

До края на срещата родните представители играха ролята на догонващ. Усилията на треньорското ръководство за промяна чрез смени не дадоха резултат, като волейболистите ни не намериха верния път за съпротива.

В следващите три части те отстъпиха на съперника, а с това Словения спечели мача само с един загубен гейм. Така нашите ще бъдат между 9-о и 16-о място в класирането според резултатите в другите мачове.

Следващата цел на България е класиране за олимпиадата от втори опит, след като остана на точка от място в Токио на турнира във Варна.