Волейболистите ни отстъпиха на силна Италия

OFFNews 16 юни 2019 в 22:56 1776 0

Снимка Bulgarian Volleyball Federation

Националният отбор по волейбол загуби от Италия с 1:3 (14:25, 20:25, 25:22, 21:25) в последния мач от турнира от Волейболната лига на нациите, който се провежда във Варна.

С това поражение, "трикольорите" са с 3 победи и 6 загуби в надпреварата, като остават на 12-а позиция. Италианците пък са трети, след като постигнаха седма победа, а имат и две загуби. Следващият турнир за "лъвовете" е в Бразилия от 21 до 23 юни, където България играе последователно с домакините, Русия и Германия.

В началото на първия гейм България успя да поведе с 3:1 точки, но италианците изравниха при 3:3. След нови две равенства Италия успя да поведе с 2 точки и при първото техиническо прекъсване водеше с 8:6. След 11:9 за символичните домакини в днешния мач италианците успяха да реализират четири поредни точки, благодарение и на грешки на националите ни, и поведоха с 15:9. Българите отвърнаха със страхотна атака на Розалин Пенчев, но при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:10 за Италия. Италианците поведоха със 7 точки при 19:12 и до края на гейма не срещнаха особена съпротива от националите ни и взеха първата част с 25:14.

Националите продължиха да допускат грешки и във втоприя гейм, макар да не позволиха на Италия да се откъсне толкова рано. Гостите обаче излязоха крачка напред при 19:17 и успяха да затворят гейма при 25:20.

В третата част българите подобриха посрещането и атаката си. Воденият от Силвано Пранди тим поведе с 19:18, а по-късно с 23:22, което позволи на България да спечели частта с 25:23 точки и да намали на 1:2 гейма.

След едно равенство в началото на четвъртата част с чудесна атака и ас на Цветан Соколов България поведе с 3:1, но символичните домакини изравниха при 3:3. Последваха 4 изравнявания на резултата, а след грешка на Николай Пенчев при начален удар Италия поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Италия поведе с 3 точки при 12:9 и това принуди Силвано Пранди да поиска прекъсване на България. При второто техническо прекъсване авансът на италианците бе 4 точки - 16:12. След прекъсването националите ни продължиха да допускат грешки и Италия поведе с 5 точки при 18:13 и Силвано Пранди използва втория си тайм-аут. Италианците пропуснаха един геймбол, но взеха заслужено четвъртата част с 25:21 и съответно мача с 3:1.