Волейболистите постигнаха втора победа в Берлин

OFFNews 07 януари 2020 в 16:21 2567 0

Волейболните национали постигнаха втора победа на олимпийската квалификация в Берлин. Ден след победата над Франция с 3:2 гейма на старта, днес момчетата на селекционера Силвано Пранди сразиха Холандия с 3:0 (19, 16, 15), като не оставиха никакво съмнение в превъзходството си и стигнаха до крайния успех след 80 минути игра.

Най-резултатен за България отново бе диагоналът Цветан Соколов с 13 точки, а по 10 добавиха посрещачите Тодор Скримов и Мартин Атанасов. За Нидерландия най-много точки реализира Нимир Абдел-Азиз – 15.

След този успех България излезе начело в класирането на група В на квалификацията с 5 точки, пред Франция с 4 и Сърбия 3.

Утре “лъвовете” ще изиграят последния си мач от груповата фаза срещу Сърбия от 15:30 часа българско време. Ако родните волейболисти вземат поне два гейма, те ще си осигурят класиране за полуфиналите на турнира.

БЪЛГАРИЯ - НИДЕРЛАНДИЯ 3:0 (19, 16, 15)

БЪЛГАРИЯ: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Тодор Скримов, Мартин Атанасов, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов - Теодор Салпаров-либеро
Старши треньор: СИЛВАНО ПРАНДИ

НИДЕРЛАНДИЯ: Весел Камник, Нимир Абдел-Азиз, Тийс Тер Хорст, Йелте Маан, Михаел Паркинсон, Фабиан Плак - Юст Дронкерс-либеро
Старши треньор: РОБЕРТО ПИАЦА.