Волейболистките ни нокаутираха световните шампионки от Сърбия

OFFNews 18 юни 2019 в 14:47 2158 0

Женският национален отбор на България записа втора победа във Волейболната лига на нациите, след като победи световния шампион Сърбия с 3:1 (21:25, 25:21, 25:17, 25:23) в двубой от Група 18, игран в Нингбо (Китай). Успехът бе своеобразен подарък за разпределителката Петя Баракова, която навършва 25 години днес.

"Лъвиците" заемат 15-а позиция в класирането със 7 точки (2 победи, 11 загуби), младият състав на "репрезентация" е на десето място с 15 точки (5 успеха, 8 поражения).

Двата отбора бяха равностойни в първата част. В ключовите моменти "плавите" обаче набраха инерция и излязоха напред. В следващите два гейма родните състезателки взеха инициативата и обърнаха резултата в своя полза.

Четвъртата част започна ударно за "лъвиците" - 8:0. Момичетата на Иван Петков продължиха възходящата си линия, поддържайки темпото до край. Волейболистките от западната ни съседка се събудиха към края на гейма, като успяха да стопят огромната преднина на само 2 точки. Не се случи нищо повече и българските момичета записаха нови три точки в актива си след 25:23 и 3:1 гейма.

Най-резултатна бе Нася Димитрова с 15 точки (7 блокади), толкова добави и Мирослава Паскова (2 аса, 1 блокада). За съперничките им Катарина Лазович и Милица Кубура приключиха с по 16 точки (1 блокада) (1 ас).

Утре момичетата на Иван Петков излизат срещу домакина Китай в 14:30 ч. б.в. , а сръбските състезателки се изправят срещу Германия.