Българка стана световна вицешампионка за девойки в биатлона

OFFNews 27 януари 2020 в 18:28 3466 0

Надеждата ни в биатлона Милена Тодорова спечели сребърния медал на 12,5 км на световното първенство за младежи и девойки в Ленцерхайде (Швейцария).

22-годишната Тодорова направи три грешки в четирите си стрелби и завърши на 1:07,9 минути след шампионката Анастасия Халиулина от Русия, който стреля без грешка.

Състезателката от Троян, която е приятелка на спортист №1 у нас за 2019 година Владимир Илиев, изпревари с 8,1 секунди третата Еми Басерга от Швейцария.

От другите българки Мария Здравкова се нареди 24-а с два пропуска на огневия рубеж. Любомира Пехливанска пък не завърши състезанието.

При младежите в индивидуалната дисциплина на 15 км световен шампион стана Макс Бархевитц (Германия). Той преодоля трасето за 40:15.8 минути и повали всичките 20 мишени.

Българите Петър Велчев и Николай Тодоров са съответно 90-и и 96-и в класирането.