Чонгаров се размина с олимпиадата

OFFNews 20 януари 2018 в 10:30 4957 0

Бившият алпиец Никола Чонгаров даде 46-о време в квалификацията от Световната купа по ски крос в канадския зимен център Никаска и така не успя да се класира за същинската част на състезанието, което ще се проведе по-късно днес.

Това беше последен шанс за 28-годишния пловдивчанин да си осигури квота за олимпиадата в Пьонгчанг, която започва на 9 февруари.

Чонгаров премина финалната линия за 1:15.15 минути, като изостана с 3.65 секунди от победителя в квалификацията Брейди Леман от Канада. За основната фаза на състезанието се класираха 32-ма състезатели, а участие в квалификацията взеха 55 скиори.

За да вземе квота, Чонгаров трябваше да се нареди в топ 30. Чонги, както го наричат приятелите му, спечели симпатиите на хората, след като реши да финансира олимпийската си мечта с дарения, като участва в ски кроса.

Той записа вече едно участие на олимпиада в Сочи, като завърши 23-и в алпийската комбинация и беше знаменосец на закриването.