Доминик Виндиш спечели масовия старт по биатлон, Владо Илиев счупи щека и остана 29-и

OFFNews 17 март 2019 в 19:18 2141 0

Доминик Виндиш спечели масовия старт на 15 километра от световното първенство по биатлон в шведския зимен център Йостерзунд. Така състезателят допринесе за дубъла на италианците след успеха на Доротея Вийрер в женското състезание на 12.5 километра по-рано днес.

Норвежката суперзвезда Йоханес Тингес Бьо започна най-добре последното състезание от световните финали, но се провали в последните си две стрелби и в крайна сметка завърши състезанието едва на 13-о място.

Бьо не беше единственият биатлонист със затруднения в лошите условия в Йостерзунд, като в резултат на това наказателното трасе беше пренатоварено през по-голямата част от масовия старт.

Най-много грешки направи Владимир Илиев, който допусна осем пропуска и в крайна сметка остана на предпоследното 29-о място. Като за капак на всичко, навръх рождения му ден, троянецът счупи щека веднага след старта и смяната ѝ повлия на ритъма и в бягането.

Със среброто си Илиев нареди България 9-а в света в класирането по нации. Първа е Норвегия с 5 златни, 3 сребърни и 1 бронзов, пред Германия 2, 2, 3, Италия 2, 2, 1; Швеция 1,1,1; Украйна 1, 0, 1; Словакия 1, 0, 0; Русия 0, 2, 1; Франция 0, 1, 3; БЪЛГАРИЯ 0, 1, 0; Австрия 0, 0, 1.