И София Годжа пристигна за стартовете в Банско

OFFNews 21 януари 2020 в 16:03 4390 3

Примата в скоростните дисциплини на Италия София Годжа вече е у нас за стартовете от Световната купа в алпийските ски, които ще се проведат в Банско през уикенда.

27-годишната италианка, която върви осма във временното генерално класиране, пристигна без придружител на летище София, откъдето отпътува за пиринския курорт.

Последният сезон беше тежък за Годжа, която през по-голямата част от 2018 година беше недосегаема. В края на октомври 2018-а обаче тя чупи глезен, което нарушава плановете й, а след възстановяването записва няколко добри резултата, но все още е далеч от най-добрата си форма и е в сянката на сънародничката си Федерика Бриньоне, която през този сезон има 2 победи и 2 втори места, като върви на трето място във временното класиране.

Като журналист от Инфронт в Банско идва и майката на Бриньоне - четирикратната победителка в стартове за Световната купа Мария Роса Куарио (Ит).

В Банско вече е звездата Микаела Шифрин, която също доведе майка си, Естер Ледецка и други от звездите на белия спорт, които ще застанат на старт в петък, събота и неделя. Очакват се още първата в алпийската комбинация от олимпиадата Мишел Гизин (Швейц) и тази от световното Уенди Холденер (Швейц).

Златната медалистка в спускането от Оре 2019 Илка Стухец (Слвн) също идва в Банско. Общо 57 състезателки от 14 нации ще карат в двете спускания и супергигантския слалом.

Само Банско и канадския Лейк Луис от 20-те домакина на стартове в редовния сезон на Световната купа ще приемат по 3 скоростни дисциплини. 25 телевизии от цял свят ще отразяват пряко и на запис стартовете от Банско. Трите старта ще бъдат снимани с 28 камери, което е над стандартите дори за Шампионската лига по футбол.

Билетите за Световната купа по ски в Банско се продават на първа станция на лифта и в София в магазин "Максспорт"на бул. "България". Еднодневен пропуск е 40 лева, а за двата дни - 70 лева. Децата до 12 години плащат по левче на ден, но с придружител.

4038

3

NelSun

22.01 2020 в 14:41

Микаела Шифрин, Естер Ледецка, София Годжа, Мишел Гизин и още много звезди на белия спорт ще бъдат този уиекнд в Банско. Със сигурност ще бъде мноооого интересно в Банско през следващите няколко дни.

4000

2

One Direction

22.01 2020 в 12:06

Много атрактивна! Скоро беше спечелила състезание с една щека. Нищо не може да я спре - очевидно. С интерес очаквам да видя какво ще направи в Банско, защото и конкуренцията не си поплюва.