Изключителен Фуркад втори в масовия старт в Руполдинг, Анев се нареди 22-и

OFFNews 14 януари 2018 в 15:01 5117 0

Носителят на Световната купа в биатлона Мартен Фуркад от Франция направи изключително състезание в масовия старт в Руполдинг и завърши втори, на 4,5 секунди след победителя Йоханес Бьо от Норвегия.

Французинът сбърка на два пъти при третата си стрелба и въртя наказателни обиколки, което го свали временно на 15-о място, но след безгрешна последна стрелба и изключително ски-бягане до последните метри стигна до второто място.

За французина това беше и 12-и подиум в 12 индивидуални състезания от началото на сезона.

Иначе Бьо постигна шеста победа, като пропусна само една мишена на последната четвърта стрелба и преодоля дистанцията за 37:11.2 минути. За норвежеца това общо 19-и в кариерата. Трети завърши Антонен Гигона (Франция) с 20 от 20 повалени мишени и пасив от 8.4 секунди.

Българската звезда в биатлона Красимир Анев пропусна две мишени и се класира на 22-о място на 1:30.6 минути след победителя, като остави зад себе си именити норвежци.

Мартен Фуркад остава лидер в генералното класиране за Световната купа с 666 точки, следван от Йоханес Бьо с 622 точки и Яков Фак (Словения) с 430 точки. Анев е 49-и с 56 точки.