Красимир Анев завърши шести на световното, изпревари Бьорндален

OFFNews 11 февруари 2017 в 16:29 14501 1

Биатлонистите ни Красимир Анев, Владимир Илиев и Антон Синапов ни накараха да се гордеем с представянето им в спринта на 10 км на световното първенство в Хохфилцен, Австрия.

Анев завърши шести в крайното класиране, като остави зад себе си краля на биатлона Оле-Ейнар Бьорндален, финиширал осми. Синапов остана 11-и, а Илиев - 13-и.

Шампион стана германецът Бенедикт Дол, втори е Йоханес Бьо, а призовата тройка допълни французинът Мартен Фуркад. Дол и Бьо завършиха с безгрешна стрелба, докато Фуркад направи два пропуска.

Краси Анев даде заявка за нещо много голямо, като с чиста стрелба от двете позиции завърши за 24:00.9 минути. Това му отреди второ място във виртуалното класиране в средата на състезанието, като пред него в този момент беше единствено Мартен Фуркад, който завърши за 23:50.5 минути, но с две грешки.

Анев беше изключително бърз в ски бягането, като времената му на междинните контроли бяха най-добри, но нещо се случи между последната и финала и той не успя да даде още по-добро време. Докато Краси вървеше втори, Владо запазваше мястото си в топ 10, като държеше седмата позиция с време 24:15.7 минути и една грешка при първата стрелба. Българската агитка в Хохфилцен  предвкусваше нещо велико - двама българи в топ 10, и на трибуните гордо се развяха трибагреници.

Илиев отстъпи мястото си в топ 10, но мястото му изненадващо дори и за най-големите фенове на биатлона у нас зае Антон Синапов, който също като Анев беше безпогрешен на стрелбището. Владо направи един пропуск и може да съжалява, защото това му струваше по-предно класиране. Четвъртият ни участник Димитър Герджиков завърши 70-и с две грешки.

Съдбата на титлата беше решена след драма в заключителните минути. Бенедикт Дол и Йоханес Бьо бяха безпогрешни на стрелбището и спореха за златото до последния сантиметър на пистата, като съдбата му беше решена с разлика, достойна за леката атлетика - 0,7 секунди.