Мартен Фуркад обяви края на кариерата си

OFFNews 13 март 2020 в 22:23 4006 0

Френският доминатор в биатлона Мартен Фуркад обяви решението си да сложи край на кариерата си.

31-годишният Фуркад е една от най-големите фигури в историята на спорта. Той е петкратен олимпийски, 13-кратен световен шампион и стана първият в историята биатлонист, спечелил седем поредни Световни купи.

Той има общо 28 медала от световни първенства и 26 малки кристални глобуса. Последният му старт ще бъде съботното преследване за Световната купа в Контиолахти, Финландия.

Той е в позиция да спечели Световната купа, но има аванс от едва 10 точки пред фаворита за успеха Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия.

Французинът има 149 подиума за Световната купа и 82 победи. По брой победи той е изпреварен единствено от Оле Ейнар Бьорндален, който има 90.

"Благодаря за пътешествието. Време е да кажа довиждане", написа Фуркад, който беше обещал, че след края на сезона ще обяви дали ще продължи до Пекин 2022 или ще се откаже.