Мартен Фуркад записа антирекорд на световни първенства

OFFNews 14 март 2019 в 14:37 2042 0

Френският доминатор в биатлона Мартен Фуркад е далеч от най-добрата си форма. Толкова далеч, че записа най-слабото си представяне на световни първенства в индивидиуалния старт на 20 км в Йостерсунд, където завърши 39-и.

Досега най-слабото му класиране беше 35-о място. След провала той намери сили да се обърне към своите фенове чрез социалните мрежи.

"Преживявам най-тежкия период в спортната си кариера. Нямам думи да изразя как се чувствам. Благодаря на всички, които продължавате да ме подкрепяте", написа Фуркад в социалните мрежи.

В старта на 20 км второто място спечели българинът Владимир Илиев, което се приема за най-голямата сензация на това световно първенство. Фуркад, който е петкратен световен шампион, все още няма спечелен медал.