Ексклузивно Със сълзи: Свалиха Росен Желязков от председателското място в предпоследния ден на 49-ото НС

Норвегия спечели първата титла на световното по биатлон

OFFNews 13 февруари 2020 в 17:20 2357 0

Норвегия защити титлата си в смесената щафета на 4 по 6 км и така спечели първото златно отличие от световното първенство по биатлон, което започна днес в италианския зимен център Антхолц.

Марте Олсбу Рьозеланд, Тирил Екхоф, Тарей Бьо и Йоханес Тингнес Бьо изминаха трасето за 1:02.27.7 часа, като използваха седем допълнителни патрона  и не допуснаха наказателна обиколка, като поведоха още от началото и не изпуснаха позицията си до края.

На второ място завърши квартетът на Италия в състав Доминик Виндиш, Лукас Хофер, Доротея Вирер и Лиза Витоци, които завършиха на 15,6 секунди зад норвежците с шест допълнителни патрона.

Призовата тройка допълниха чехите в състав Михал Кръчмар, Ондрей Моравец, Маркета Давидова и Ева Пушкарчикова, които използваха само два допълнителни патрона и изостанаха с 30.8 секунди.

Провал претърпя щафетата на Франция, олимпийският шампион от Пьончан 2018, като остана на седмо място с изоставане от 1.08.6 минути с 9 допълнителни патрона и една наказателна обиколка. Французите бяха едва 18-и след първия пост, но в края Мартен Фуркад и Кентен Фийон Майе наваксаха малко пасива на тима.

Българската щафета в състав Даниела Кадева, Мария Здравкова, Владимир Илиев и Димитър Герджиков тръгна със 17-и стартове номер и не завърши, след като беше затворена с обиколка още на втори пост. Кадева въртя наказателна обиколка още след втората си стрелба, Здравкова използва три допълнителни патрона, а Илиев изобщо не потегли в третия пост за тима.

Утре световното първенство по биатлон продължава със спринта на 7,5 км при жените.