Пуснаха билетите за Световната купа в Банско

OFFNews 02 декември 2019 в 08:28 3447 3

Билетите за Световната купа по ски в Банско в края на януари вече се продават на първа станция на лифта и в София в магазин "Максспорт"на бул. "България". Еднодневен пропуск е 40 лева, а за двата дни - 70 лева. Децата до 12 години плащат по левче на ден, но с придружител.

Билетът за деца може да се закупи срещу представяне на документ, удостоверяващ възрастта на детето.

Билетът дава право на ползване на лифта или микробус до Бъндеришка поляна и място на трибуната.

Голямата звезда на ските, която се очаква у нас - Микаела Шифрин, пък спечели за четвърта поредна година слалома от Световната купа на родна земя в Килингтън. Четирикратната световна шампионка Шифрин триумфира убедително с време 1:50.45 минута, за да запише общо 62-и успех в кариерата си и 42-и в дисциплината.

Олимпийската шампионка от Сочи 2014 беше най-бърза в първия манш с 51.98 секунди с повече от секунда пред Петра Влъхова от Словакия. Американката направи солидно второ спускане, с което си гарантира втори успех за сезона. Влъхова остана втора на 2.29 секунди, а шведката Ана Свен Ларсон се нареди на трета позиция на 2.73 секунди.

Германката Кристина Акерман завърши четвърта на 3.08 секунди, а най-бързата във втория манш Нина Хавер-Льосет (Норвегия) прогресира от 17-а на пета позиция в крайното класиране с изоставане от 3.41 секунди зад победителката. Най-добрата австрийка днес Катарина Линсбергер остана шеста на 3.73 секунди.

В генералното класиране лидерка е Шифрин с 340 точки, следвана от Мишел Гизин (Швейцария) със 148 точки и Влъхова със 138 точки. В подреждането за малката Световна купа в дисциплината слалом отново американката води с пълен актив от 200 точки, пред Свен Ларсон със 110 и Хавер-Льосет с 90.

4000

3

Khal Hala

02.12 2019 в 17:06

Томас Дресен- доказателство, че Банско конкурира по всички показатели световните ски курорти

12392

2

мгергов

02.12 2019 в 15:52

Не остана много време до Световната купа, ще се ходи няма как. Не се пропуска толкова голямо спортно събитие.